Minecraft İçin Olmazsa Olmaz Modlar

Oyun dünyasının en başarılı oyunlarından birisi olan Minecraft’ın birbirinden farklı yüz binlerce modu bulunuyor. Bu modlar ise oyunu bambaşka bir hale getirerek sizlerin oyundan aldığı zevki kat ve kat artırıyor. Bizler de bu yüzden bugünkü yazımızda Minecraft için olmazsa olmaz en iyi Minecraft modlarını derledik.

NOT: En iyi Minecraft Modları listemize başlamadan Minecraft için olmazsa olmaz olan Minecraft Forge var. Minecraft Forge, oyununuza mod ekleyebilmek için kesinlikle kullanmanız gereken bir kütüphanediri. Eğer Minecraft oyununuza Forge kurulumu yapmazsanız, ne yazık ki kurduğunuz modları çalıştıramazsınız. Bu yüzden ilk olarak Minecraft Forge uygulamasını indirmeli ve düzgün bir şekilde kurulumunu yapmalısınız.

Minecraft MiniMap Modu (VoxelMap):

Minecraft sürekli olarak harita ile işinizin olduğu bir oyun. Bu yüzden haritayı daha pratik bir hale getirmek fazlası ile önemli. VoxelMap mini harita modu da tam olarak bu işi yapıyor. Bu mod oyununuzun ekranın üst köşesine ufak bir harita ekliyor. Bu sayede oyunda sürekli olarak haritayı görebiliyorsunuz. Bunun haricinde sürekli olarak bulunduğunuz kordinatları görebilir ve evinizi ya da özel bölgelerinizi kaybetmemek için o bölgelere waypoint oluşturabilirsiniz. Ayrıca modun fazlası ile özelleştirme seçeneği bulunuyor. Bu sayede haritanızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Optifine

Minecraft için çok güçlü bir bilgisayarınız mı var ? O zaman Optifine modu tam da size göre. Optifine sayesinde Minecraft oyunun basit görselliğini geliştirebilir ve çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Tabii bu durum sizin oyundan alacağınız Fps değerlerini de düşürecektir. Bu yüzden bilgisayarınız yeteri kadar güçlü değilse bu işe girişmenizi pek tavsiye etmem.

Fastcraft

Fastcraft ise sistemi çok yüksek olmayan kişiler için biçilmiş bir kaftan. Eğer Minecraft’ı oynarken sıklıkla donmalara maruz kalıyor, yeteri kadar yüksek fps değerleri alamıyorsanız Fastcraft sayesinde Minecraft’ınız performansını artırabilirsiniz. Bu sayede düşük sistem özelliklerine sahip bilgisayarlarda bile Minecraft oyununu sorunsuzca oynayabilirsiniz.

Dekoratif Ev Eşyaları (BiblioCraft)

BiblioCraft, Minecraft oyununuza yüzlerce hatta binlerce yeni mobilya ekleyen oldukça kapsamlı bir mod. Eğer minecraft oyunundaki eşyaların sayısından memnun değilseniz ve oyundaki ev eşyalarının sayısını artırmak istiyorsanız bu mod tam da size göre. BiblioCraft modu sayesinde oyununuza masadan, sandalyeye, kütüphane raflarından, dekor lambalarına kadar bir sürü farklı ev eşyası eklenmiş olacak. Özellikle bu modun sağladığı olanaklar sayesinde harika dekor odaları yapabileceksiniz.

Tarif Kitabı Not Enought Items

Minecraft içerisinde yapılabilir tonlarca eşya var. Tüm bu eşyaların ise tariflerini aklınızda tutabilmek bir hayli güç. Her seferinde açıp internetten bakmak ise ciddi bir zaman kaybı. İşte tüm bu sorunları yaşamamanız için Not Enought Items modu var. Güncel bir Minecraft tarif kitabı olan Not Enought Items modunda oyundaki tüm eşyaların tariflerini bulabilir ve ona göre hareket edebilirsiniz. Modun en güzel özelliği ise oyunun orijinalindeki eşyaların haricinde oyuna yüklediğiniz modlardaki eşyaların bile tariflerini gösterebiliyor. Bu yüzden Minecraft’ı fazla sayıda mod ile oynuyorsanız Not Enought Items modunu kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Dekorasyon Modu (Decocraft)

Minecraft oyununda dekor yapmaktan hoşlanıyorsanız bu dekor modu tam da size göre. Bu mod yani Decocraft modu BiblioCraft’ın aksine ev dekorasyonu konusunda size çok daha fazla seçenek veriyor. Yemek takımlarından, mutfak lavabolarına, fıçılardan, doldurulmuş oyuncaklara kadar bu mod ile evinizi istediğiniz gibi dekorlayabilirsiniz.

Pam’s Harvestcraft

En iyi minecraft modları listemizin son sırasında ise çiftlik severler için harika bir mod var. Pam’s Harvestcraft modu, oyununuza 60 yeni mahsul ve 17 yeni tür balık ekliyor. Ayrıca yapılabilecek yiyecek kombinasyonları ve ağaç meyvelerini de eklediğinizde toplamda oyuna 1100’den fazla yeni yiyecek modeli eklenmiş oluyor. Minecraft’ta tarım yapmaktan ve çiftlik kurmaktan hoşlananlar için fazlası ile kullanışlı olan bu modu Hunger Overhaul ve The Spice of Life modları ile kullanmanızı tavsiye ederim.

Bugün sizelere Minecraft için olmazsa olmaz diyeceğimiz en iyi minecraft modlarından oluşan bir liste hazırladık. Umarız listedeki modları yararlı bulmuşsunuzdur. Bunun haricinde listedeki modları ve daha fazlasını minecraft modları sitesinden indirebilirsiniz.

Bu Moda Puan Ver !
[Total: 2 Average: 3]

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir