2020 Yılı İtibari İle Kesinlikle Kullanmanız Gereken En İyi Ets 2 Modları

Günümüzde birçok oyun mod destekleri ile bambaşka bir hale gelebiliyor. Minecraft, Gta gibi oyunlarda bu çıta o kadar üst seviye taşındı ki neredeyse modlar sayesinde oyunda her türlü aktivite yapılabiliyor. Bazı oyunların mod toplulukları oyunlara o kadar çeşitli içerikler ekliyorlar ki çoğu zaman oyunu mod kullanmadan oynamak oldukça sıkıcı bir hale geliyor. Mesela rimworld bu oyunlardan bir tanesi, ya da yazımızın asıl konusu olan Ets 2 yani Euro Truck Similator 2 ‘de bu oyunlarda zirveye oynuyor.

Euro Truck Similator 2 oyunu 2012 yılında piyasaya çıkmış bir yük taşıma oyunu. Daha önce bu türde bir çok oyun çıkmış olmasına rağmen Ets 2 oyunu bu kategoride en çok insanın tercih ettiği video oyunu olma ünvanına sahip. Durum böyle olunca da oyunun mod kitlesi oldukça aktif. Oyuna her gün onlarca yeni mod çıkıyor. Bizlerde bugünkü yazımızda sizlere Ets 2 oyununda kullanabileceğiniz en iyi modlardan bahsedeceğiz.

Otobüs Modu

Listemizin ilk sırasında yer alan oyun modu, Euro Truck Similator 2 oyununun oynanışını neredeyse tamamen değiştiriyor. Normal şartlarda yukarıda bahsettiğim gibi yük taşımacılığı yaptığınız oyunu bu mod sayesinde yolcu taşıma işine çevirebiliyorsunuz. Bu da oyunu oynarken bambaşka bir deneyim yaşamınıza sebep oluyor. Ets 2 otbobüs modları ile ilgili daha fazla bilgi istiyorsanız sitemizde yer alan otobüs kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Trucker’s MP

Bu mod oyunu online olarak diğer insanlar ile birlikte oynayabilmenize olanak tanıyor. Normal şartlarda oyunda gördüğünüz her bir araç yapay zeka tarafından kontrol edilirken bu modu kullandığınızda oyunda gerçek insanlar tarafından kullanılan kamyonlar ile karşılaşıyorsunuz. Modu indirmek için Trucker’s MP‘nin websitesine gitmeniz bir hesap açmanız ve otomatik indirme işlemini yapmanız yeterli.

Google Haritalar Modu

Bu mod oyunda yer alan navigasyon sisteminin görüntüsünü Google Haritalar ile değiştiriyor. Günümüzde en ufak bir işlem için bile Google’nin haritalar servisine baktığımızı göz önünde bulunduracak olursak, bu modun oyuna çok daha gerçekçi bir hava katacağını söyleyebiliriz. Modun karanlık ve normal olmak üzere 2 farklı sürümü var karanlık sürümünü buradan, normal sürümü ise buradan indirebilirsiniz.

Kış Modu

İsminden de anlayabileceğiniz üzere bu Ets 2 modu oyuna kış mevsimini ekliyor. Tabii modun yaptıkları sadece bununla sınırlı değil. Bu mod aynı zamanda oyundaki sürüş dinamiklerini de baştan sona değiştiriyor. Kısaca karlı yollarda sürüş yapmak normal yollarda sürüş yapmak ile aynı olmayacak. Özellikle zorluktan zevk alan oyuncular için bu modun oyunu oldukça zorlaştırdığını belirtelim.

Grafik Modları

Ets 2 oyununun grafikleri aslında oldukça güzel lakin modlar sayesinde bu grafikleri bir seviye daha yukarı taşıyabilme imkanınız var. Gerek oyunun ışıklandırmalarını daha güzel hale getiren modlar gerek ise doku paketlerini değiştiren modlar ile oyununuzun görünümünü çok daha gerçekçi bir hale getirebilirsiniz. Bu noktada birden fazla mod olduğu için modları ve bu modları nereden indirebileceğinizi aşağıdaki listeden bulabilirsiniz.

Ets 2 Karadeniz Modu

Bildiğiniz üzere Euro Truck Similator 2 oyununda hali hazırda Türkiye haritası bulunmuyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde bir DLC paketi yayımlandı ve oyuna Türkiyenin ilk toprakları dahil edildi. Ama bu topraklar sadece Trakya bölgesi ile sınırlı kaldı. Türkiyenin diğer tarafları henüz oyuna resmi olarak eklenmiş değil. Bu açığı kapatmak için ise çeşitli modlar kullanabilirsiniz. Tıpkı size şimdi bahsedeceğimiz Karadeniz modu gibi. Bu mod sayesinde Karadeniz bölgesinin tüm güzelliklerini oyun içinde keşfebilirsiniz.

Jazzycat – AI Traffic Pack (Araba Modu)

Ets 2 en iyi modlar listemizde sıradaki isim Jazzycat – AI Traffic Pack. Bu mod oyuna 350 çeşit araba ekliyor. Bu sayede oyununuzu oynarken etrafınızdan geçen arabalar çok daha fazla çeşitlilik göstererek gerçekçi bir trafik akışı sağlıyor. Aksi takdirde oyunun kendisinin araç çeşitliliğinin bu konuda çok detaylı olmadığını belirtmemiz gerek.

Ses Modu

Euro Truck Similator 2 ses konusuna oldukça dikkat eden bir oyun. Oyunun içerisindeki seslerin gerçekçi olabilmeleri için yapım ekibi bir hayli çaba sarf etmiş. Lakin yinede oyunda bazı kamyonlara özel ses efektleri yer almıyor. Bu tarz durumlar ise oyuna eklenebilecek 3. taraf modlarla çözüme kavuşuyor. Bu ses modu hem oyundaki seslerin kalitesini yükseltiyor hemde ses efekti eklenmemiş araçlara özel sesler ekliyor. Tabii tüm bunlar arasındaki farkları hissedebilmeniz için kaliteli bir kulaklık kullanmanızı da tavsiye ederiz.

Gerçek Şirketler Modu

Bu mod oyuna yüzlerce avrupalı şirket ekler. Bu şirketler her ne kadar avrupa özelinde olsalar da aralarında bizimde yakından tanıdığımız bir sürü şirket var. Ikea, Carrefour, Michelin gibi onlarca şirketi oyununuza ekleyen bu mod sayesinde oyununuzda bu şirketlerin yük taşımacılığını yapabiliyorsunuz.

Bu listemizde en iyi ets 2 modlarını sizler için derledik. Eğer daha fazla moda ulaşmak istiyorsanız sitemizin kategoriler bölümünden aradığınız modları bulabilirsiniz.

Bu Moda Puan Ver !
[Total: 0 Average: 0]

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir